Uyutarak Diş Tedavisi Konya | Sedasyon & Genel Anestezi

Uyutarak Diş Tedavisi Konya | Sedasyon & Genel Anestezi

Konya sedasyon & genel anestezi ile diş tedavisi uygulamaları, hastaların erişkin ve çocuk olma durumuna bağlı olarak yapılmaktadır. Eğer hastalar yetişkinse, damar yolu açılarak uygulama gerçekleştirilir. Hastanın çocuk olması ise diğer yöntemlerdeki gibi ilaç tedavileri kullanılmaktadır. Daha sonra hasta bilinci açık bir şekilde uyutulur. Uyutma işlemiyle tedaviye başlanmaktadır.

Sedasyon olarak adlandırılan işlem, hastaya damar içi ilaç verilmesidir. Bu ilaçlar ile hastaların bir yanı uyurken, bilinçleri açıktır. Diş hekimliğinde korkulu olan hastalar için muhteşem bir uygulamadır. Aynı zamanda zihinsel engelli çocuklarda ve yetişkin hastalarda da uygulanmaktadır. Konya sedasyon ile diş tedavisi yapılmadan önce doktorlarımızın uyarıları arasında hastaların aç olmaları önemlidir.

Uyutarak Diş Tedavisi Konya | Sedasyon & Genel Anestezi

Konya Sedasyon Diş Tedavisi Avantajları

Uyutularak diş tedavisi olarak bilinen sedasyon uygulamasının birçok avantajı vardır. Bu işlemin yapıldığı hastalar, işlemin hiçbir aşamasını hatırlamayacaklardır. Aynı zamanda işlem yapılırken, uyuşturucu etkisi olduğu için ağrı ve sızı hissi olmaz. Özellikle çürük sayısı çok olan hastaların tedavisinde genellikle aynı seansta bitiş yapılır. Böylece hastaların psikolojileri de bozulmaz.

Çocuk hastalar, bu işlemden acısız ve ağrısız kurtulmaktadır. Bu nedenle uyutularak diş tedavisi çocuklar için uygun bir yöntemdir. Fakat bu işlem, tek bir seferde bittiği için oldukça ilgi görün bir uygulamadır. Genellikle tek seferde bütün diş tedavileri yapılarak, hastalar rahatsızlıklarından kurtulmaktadır. Ayrıca tedavi öncesinde kliniğimizde, doktorlarımız hastalar ile geniş bir konu değerlendirilmesi de yaparlar.

Konya Sedasyon İle Yapılan Diş Tedavileri

İLETİŞİM

FORMU