Kategoriler
Tedaviler için Bilgiler

Metal Tel ve Şeffaf Tel Farkları Nelerdir?

Dişleri üzerinde eğrilik, düzensizlik olan kişiler dişlerinin düzgün bir şekilde görünmesini istemekle birlikte, standart ortodontik tedaviyi de tellerin görüntüsü sebebiyle tedaviden kaçınmaktadır. Bu tarz durumlarda şeffaf veya dişin kendi renginde tellerle yapılacak tedavi muhteşem bir çıkış yolu olur.

Şeffaf diş teli olarak alanında uzman ortadonti doktorlarımızla hizmet veriyoruz. Şeffaf diş teli şeklinde adlandırsak da şeffaf veya seramik/porselen kısım, dişin üzerine yapıştırdığımız braketlerdir. Esas görüntüde sıkıntı yaratan datam olarak bu kısımdır.  Bu braketlerin içerisinden geçen tel normalde gri renktir. Görüntü sıkıntısı sebebiyle şeffaf plak ortodontik tedavide çok popülerdir.  Fakat her bir vakada uygun olmayabilir.

Metal Tel ve Şeffaf Tel Farkı

Metal braketlerle alınan sonuçlar aynı olarak seramik braketlerle de elde edilmektedir. Şeffaf tellerde tedavi biraz daha uzun sürer, maliyet biraz daha yüksektir. Bunun yanında şeffaf tel çok yüksek memnuniyet oluşturur.

Şeffaf tellerle yapılacak ortodonti tedavisinde dikkatli olunması gereken diğer bir husus renklenmedir.  Kaliteli braketlerde ortodontik tedavi süreci boyunca bir renk değişikliği görülmez. Sıkıntı genelde dişlerde olabilecek renklenmedir. Ortodonti uzmanının da tavsiyeleri doğrultusunda, çok üst seviyede diş bakımı yapılmazsa braket etrafında dişlerin yüzeyinde meydana gelecek renklenmeler ve göze hoş görünmeyecek durumlar yaratabilir. Şeffaf tel tedavisi gören yetişkin hasta sigara kullanmamalı veya mümkün olabildiği kadar azaltmalıdır. Sigara hem diş teline hem de zaten genel sağlık açısından da son derece zararlıdır. Çay, kahve gibi ürünlerin tüketimini sınırlamalıdır. Dişlerin üzerinde renklendirici etki bırakabilecek ürünlerin kullanımından sonra daima dişler temizlenmelidir.

Diş telinin görüntüsünden endişe duyan ve kapsamlı tedavi ihtiyacı olanlar için şeffaf tel tedavisi çok iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Şeffaf diş teli Konya denilince akla ilk gelen firmamızla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir