Konya Diş Eti Hastalıkları Uzmanı | Diş Eti Tedavisi

Konya Diş Eti Hastalıkları Uzmanı | Diş Eti Tedavisi

Konya diş eti tedavisi veren uzman doktorlarımız, sağlıklı diş etleri için diş eti sorunlarına uygun tedaviyi yapmaktadır. Sağlıklı diş etinin anlaşılması için pembe renkli olması gerekir. Eğer bu renkte diş etiniz yoksa ve portakal kabuğu görünümlü diş etine sahipseniz, kliniğimizde hizmet veren uzman doktorlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Konya diş eti hastalıkları uzmanı olarak hizmet veren kişiler, periodontal hastalıkları tedavi altına alırlar. Aynı zamanda dişlerin destek dokularında periodontal hastalık ya da iltihap bulunması durumunda da kullanılan tedavilerdir. İleri aşamalarda ise çürüksüz dişlerin kaybına sebep olacaktır. Genellikle yetişkinlerde diş kayıplarının yaklaşık %80’i periodontal hastalıklardan kaynaklanır.

Konya Diş Eti Hastalıkları Uzmanı | Diş Eti Tedavisi

Konya Diş Eti Tedavisi Uzmanlık Alanları

Çene estetiği operasyonu, genellikle çene ucunun yüze ve burun uyumuna orantılı olması amaçlanarak yapılır. Dişlerin sıralanışı ve ağızın kapanmasında sorun yaşamayan hastalara, uygulanan işlemlerdir. Genellikle protez, vida, törpüleme gibi birçok farklı seçenekte uygulama türü vardır. Çene estetikleri; en fazla çenenin küçük olması, çenenin önde ya da arkada bulunması, çene ucunun olduğundan küçük olması, çene ucunun uzun ve sivri görünüme sahip olması gibi nedenlerden yapılır.  

Yapılan işlemler, hastaların görünümünü düzeltirken, aynı zamanda psikolojik anlamda da rahatlamalarına yardımcı olur. Çünkü çene insan yüzündeki konumu en önemli olan bölgelerden bir tanesidir. Tıpkı burun gibi orta kısımda yer aldığı için estetik anlamda güzel bir görüntü sağlanması önemlidir.

Konya Diş Eti Tedavisi Uzmanlık Alanları

İLETİŞİM

FORMU