Konya Diş Dolgusu | Kompozit Diş Dolgu | Fiyatlar

Konya Diş Dolgusu | Kompozit Diş Dolgu | Fiyatlar

Konya diş dolgusu adına hizmet alabileceğiniz en kapsamlı hizmeti kliniğimizden alabilirsiniz. Kliniğimiz üzerinden, çeşitli özelliklerdeki dolguları yaptırabilirsiniz. Örneğin, amalgam dolgu bu seçeneklerden bir tanesidir. Diş renginde dolgu, fiber postlar, laminate veneer, inlay/onlay olarak çeşitlere ayrılır. Genellikle gümüş, civa, bakır ve kalay karışımından yapılan dolgu çeşitleridir. Bu nedenle son zamanlarda kullanım sıklığı oldukça azdır.

İnlay/onlay dolgu türleri ise çürük sebebiyle madde kaybına uğrayan dişlerde özel teknikler ile hazırlanır. Aynı zamanda laboratuvar işlemine gerek duyulan seramik, kompozit, altın ya da diş metallerinden üretilir. Özel yapıştırma maddeleriyle dişlere yapıştırılır. Konya diş dolgusu hizmeti olarak kullanılan laminateler de kompozit ya da seramikten hazırlanır.

Konya Diş Dolgusu | Kompozit Diş Dolgu | Fiyatlar

Konya Kompozit Diş Dolgusu Hizmeti

Kompozit diş dolgu hizmeti veren uzman hekim ve klinik desteğini kapsamlı olarak alabilirsiniz. Kompozit dolgu, halk arasında beyaz dolgu olarak da bilinir. Diş rengindeki dolguların beyaz renkli olarak yapılmasıdır. Aynı zamanda kompozit reçine esaslı olan malzemelerden yapılırlar. İlk hali hamur kıvamındayken, dişe yerleştirildiğinde halojen ya da led ışık yardımıyla sertleştirilir.

Kompozit diş dolgu olarak kullanılan teknik, dişe kimyasal olarak bağlanmaktadır. Aynı zamanda iyi yapılmış bir kompozitin doğal dişlerden ayrımı zor yapılır. Bu dolgu tekniğindeki dayanıklılık ise gelişen teknoloji ile birlikte daha da artmıştır. Çürük temizlenir temizlenmez, kalan diş dokusuna kimyasal olarak bağlanma yardımıyla dişin kırılmalara karşı korunmasına yardımcı olunur. Bu nedenle kompozit dolgunun kullanılan malzeme türüne göre uzun ömürlü olduğu söylenebilir. Ayrıca kliniğimizde dolgu seçeneklerinin, uygulama hassasiyetine göre hizmet veren doktor seçeneklerini de bulabilmeniz mümkündür.

Konya Diş Dolgusu Hangi Dişlere Yapılır?

İLETİŞİM

FORMU