Kanal Tedavisi Konya | Endodonti Kanal Tedavisi Uzmanı

Kanal Tedavisi Konya | Endodonti Kanal Tedavisi Uzmanı

Konya kanal tedavisi ciddi anlamda çürüyen dişler ya da enfekteli dişlerin onarılması için yapılan uygulamalardır. Bu işlem sırasında, diş özü ve sinir alınır. Daha sonra dişin iç bölümü temizlenerek doldurma işlemi yapılır. Bu tedaviye kliniğimizden alacağınız randevu ile erkenden başlamak ve dişi kurtarmak önemli bir faktördür. Dolayısıyla tedavi ne kadar erken başlarsa, diş ve diş etleri için etkisi büyük olacaktır. Ağrı ya da sızı olan dişler ise uzun süre ihmal edilirse, hem çevre dokular enfeksiyon kapar. Aynı zamanda diş kayıpları da yaşanır.

Kanal tedavilerini anlayabilmek için diş yapısı hakkında bilgi sahibi olan kliniğimizdeki doktorlardan hizmet alabilirsiniz. Konya kanal tedavisi dişlerin dıştan iç tarafa doğru dentin, mine, pulpa olmak üzere oluşan üç kısımla yapılır. Günümüzde teknolojinin gelişimi ile birlikte, dişlerin tedavisi artık eskisi gibi zorluğa sahip değildir.

Kanal Tedavisi Konya | Endodonti Kanal Tedavisi Uzmanı

Konya Kanal Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Konya kanal tedavisi dişteki hasara ve soruna bağlı olarak tek bir seansta veya iki seans şeklinde gerçekleştirilir. Dişte yer alan enfeksiyon yaygınsa, kanal tedavisi üç seansa da yükseltilebilir. Bu tedavinin, diş hekimi ya da endodontist tarafından yapılması uygundur. Endodontist, diş özü ya da diş siniri hastalıkları sebepleri, tanısı, giderilmesi ve tedavi edilmesinde uzmanlaşan diş doktorlarıdır.

Konya endodonti doktorları olarak, kliniğimiz üzerinde oldukça profesyonel ve deneyimli çalışanlar bulabileceksiniz. Endodonti uzmanları, kanal tedavisinin her adımında özel teknikler ile çalışırlar. Kanal tedavisinin ilk adımı olarak, kök kanallarının şeklini görmek için röntgen çekmektir. Daha sonra çevresindeki kemiklerde enfeksiyon belirtisi olup olmadığının tespitini yapmaktır. Diş hekimi ya da endodontist işlem yapabilmek için lokal anestezi yöntemini kullanırlar.

Kanal Tedavisi Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar

İLETİŞİM

FORMU