Çürük ve Kırık Diş Tedavileri Konya

Çürük ve Kırık Diş Tedavileri Konya

Konya diş çürüğü genellikle kişilerin yaşadıkları en sık diş problemleri arasında yerini alır. Her insanın ağız boşluğunda yer alan bakteriler, alınan gıdalar ile birleşerek ağızda asit oluşmasını neden olur. Böylece dişler, yavaş yavaş çürümeye başlar. Ağızda oluşmaya başlayan asitler, iyi bir ağız bakımı yapılmadığını gösterir. Aynı zamanda diş minesi de çürüklerden dolayı zarar görür.

Konya diş kırığı tedavisi ise çürüklerden meydana gelen çürüklerden dolayı uygulanabilmektedir. Diş kırıkları, dipten ya da diş ucundan meydana gelebilmektedir. Bu durum çürüklere bağlı olarak de kendini gösterir. Dişte oluşan kırıkların kök tarafına uzanması durumunda kırık olan parçalar çıkarılmaktadır.

Çürük ve Kırık Diş Tedavileri Konya

Konya Diş Çürüğü Aşamaları

Konya diş çürüğü tedavisi aşama aşama olarak kendini gösterdiği için oldukça önemlidir. İlk aşama olarak, dişin yüzeyinde görülmekte olan soluk renkli yer delik olmaktadır. Florürlü diş macunu ile dişleri fırçalamak gerekir. Aynı zamanda diş ipi de çürümelerin önüne geçecektir. İkinci aşama ise deliğin çürüğe dönüşmesidir. Çürük dişin sert yüzey tabakasına geçmiş olmasıdır.

Konya diş kırığı tedavileri de çürüklere bağlı olarak yapılır. Üçüncü aşamaya gelindiğinde diş kırıkları yaşanabilmektedir. Çünkü çürük artık dişin daha yumuşak olan kısmına ulaşmıştır.  Son aşama ise çürüğe dolgu yapılacak duruma gelmesidir. Çünkü çürüğün içi temizlenerek dolgu yapılmazsa, diğer dişlere de çürüğün bulaşabilme riski vardır.

Konya Restoratif Diş Tedavisi Uygulamaları

İLETİŞİM

FORMU