Kategoriler
Tedaviler için Bilgiler

Çene Estetiği Ve Tedavi Yöntemleri

Çene estetiği ve tedavi yöntemleri, gülüşünde sorun yaşayanların önemli endişelerindendir. Bir kişinin gülüşünün görünümünü iyileştirmek için çeşitli tedaviler mevcuttur. Bu seçeneklerden biri de parantezlerdir. Diş telleri, iyi bir duruşu korumanıza ve dişleriniz ve çenenizde meydana gelen yanlış hizalama sorunlarını düzeltmenize yardımcı olabilir. Bu, özellikle büyük bir çene deformiteniz varsa geçerlidir. Diş tellerini bir klinikte veya ortodonti ofisinde alabilirsiniz.

Çene Estetiği Ve Tedavi Yöntemleri
Çene Estetiği Ve Tedavi Yöntemleri

Çene Kaplaması

Çenenizde önemli bir sorun yoksa kaplama yaptırmayı düşünebilirsiniz. Dişlerinizin minesi çıkarılır ve ardından kaplama dişin üzerine yerleştirilir. Kaplamalar dişlerinize yapıştırılır, böylece yerinde kalırlar. Prosedürün size ne kadara mal olacağını tahmin etmek için bir konsültasyona gitmeniz gerekecek. Ayrıca kaplamanın montajı için düzenlemeler yapmanız gerekecektir.

Çene Estetiği Nedir?

Diş teli ve kaplama takmaya ek olarak, çene estetiği dişlerinizi düzeltmek için cerrahi bir prosedürü içerebilir. Örneğin, çift çentikli veya düzensiz aralıklı bir dişiniz varsa, bazı diş implantları almak isteyebilirsiniz. Dişleriniz arasında büyük bir boşluk varsa, onları birbirine yaklaştırmak için diş eti ameliyatı olabilirsiniz. Bu prosedürler genellikle sigorta kapsamındadır.

Çene estetiği ile görünümünüzü iyileştirmenin diğer yöntemleri arasında diş ağdası gibi şeyler bulunur. Bu, diş etlerinizin üstünde beyaz bir film oluşturmaya yardımcı olan özel bir sıvı kullanmayı içerir. Diş ağdası genellikle dişleri yontulmuş veya hasar görmüş kişilere yapılır. Sonuç, estetik sorunları olan kişiler için mükemmel bir gülümsemedir.

Dermabrazyon ve Punch Eksizyonu

Çok hassas bir cildiniz varsa, dermabrazyon ve punch eksizyonunu düşünmek isteyebilirsiniz. Bunlar, yüzünüzün üst ve yan kısımlarındaki ölü deri hücrelerinin katmanlarından kurtulmanın estetik yöntemleridir. Mikrodermabrazyon veya lazer çıkarma arasından seçim yapabilirsiniz. Bu yöntemlerin etkileri büyük olabilir ancak riskleri ve yan etkileri de vardır.

Konya çene estetiği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir